Multitool Niteo Tools 9 w 1

To narzędzie jest na końcu listy, dlatego że jest to całkowicie nie kowbojski sprzęt, ale posiada składane ostrza – niczym scyzoryk. Zamieściłem je ponieważ w naszych czasach jest to dosyć popularny gadżet. Wielofunkcyjne urządzenie może się przydać na strzelnicy i nie tylko. Wielu znanych producentów posiada w swojej ofercie narzędzia Multitool, czyli połączenie składanych kombinerek ze scyzorykiem, śrubokrętami itp. Ceny tych gadżetów, renomowanych firm takich jak np. Victorinox czy przez ostatnie lata rozreklamowany Leatherman, są bardzo wysokie.

Prezentowany Mooltitool 9 w 1 firmy Niteo Tools jest jest przeciwieństwem tej drożyzny. Co pewien czas pojawia się w sieci marketów Biedronka, jako tania alternatywa za 19,99 zł. Rzecz jasna za taką kwotę nikt nie spodziewa się narzędzia wysokiej jakości. Nabyłem to urządzenie z myślą o motocyklu – wśród fabrycznych narzędzi nie było kombinerek, dzięki zwartej budowie Mooltitool zmieścił się do schowka z fabrycznym zestawem narzędzi. Stwierdziłem, że za 20 zł wystarczy, żeby wytrzymał jednorazowe użycie kombinerek – w razie pilnej potrzeby w trasie. Wygląda bardzo estetycznie, jest dostępny w kilku kolorach (czarny, srebrny, czerwony) – ja wybrałem czerwony. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, otwieranie każdego narzędzia odbywa się ze sporym oporem. Używałem wiele razy i nic się złamało, ani nie uszkodziło. Z czasem narzędzie z motocykla „zadomowiło” się w garażu i sporadycznie jest używane, kiedy poprawiam coś doraźnie i nie mam czasu szukać konkretnych narzędzi. Ten tani Mooltitool jest warty każdej wydanej złotówki – nożykiem da się coś przeciąć, obciąć czy zdjąć izolację z przewodu. Kombinerki są wygodne w użyciu i działają bez zarzutu. Sprzęt naprawdę nie jest zły, a gdybym zużył nawet 10 sztuk to za wydaną na nie kwotę, nadal nie wystarczyło by na Multitoola renomowanej firmy.

Funkcje tego narzędzia: szczypce (kombinerki) z obcinaczem do drutu, nóż (niestety bez blokady ostrza), śrubokręt płaski mały, śrubokręt płaski duży, pilniczek – na odwrocie pilniczka znajduje się miarka (szkoda, że podziałka jest w calach, a nie w cm), piła do drewna, otwieracz do puszek i butelek (sprawdziłem – obydwa spełniają swoją funkcję), mały nożyk z ostrym szpicem, śrubokręt krzyżakowy. W cenie otrzymujemy także pokrowiec, słabej jakości, ale jakiś czas posłuży.