Mikov Venado 376 – NH – 6 Hunting Dagger

Nasz rynek obecnie zalewany jest produktami z chin – chińskie noże tak jak inne towary, nie zawsze są wysokiej jakości. Często wyglądają dobrze, ale niestety na tym kończą się pozytywne odczucia. Warto poszukać czegoś dłużej, bo można jeszcze kupić produkt, który nie jest tandetną masówką z chin.

Nasi dziadkowie, ojcowie może nawet nie zwracając na to uwagi często posiadali nóż, bądź scyzoryk firmy Mikov – może nam się to dopiero przypomnieć kiedy zobaczymy stare logo firmy. W przeciwieństwie do chińskich produktów, nie jest to firma która powstała dwa miesiące temu czy rok. Czeska (wcześniej czechosłowacka) firma Mikov wyrobem swoich produktów zajmuje się od 1794 r, a więc istnieje dłużej niż znana, szwajcarska firma Victorinox.

Prezentowany model Mikov Venado 376 (Venado w tł. z hiszpańskiego oznacza Jeleń) jest jednym z najtańszych i najstarszych produktów tej firmy. Produkowany w niezmienionej formie kilkadziesiąt lat, dobrze znany przez myśliwych, harcerzy czy leśnych wędrowców. Solidny produkt, konstrukcji „full tang” (ostrze noża jest jednolitym długim kawałkiem stali łącznie z rękojeścią) który będzie nam służył przez długie lata. Matowe ostrze wykonane ze stali nierdzewnej typu 425 o twardości 53 – 55 HRC. Rękojeść wykonana jest z tworzywa sztucznego, odpornego na wilgoć, imitującego poroże jelenia. Długość całego noża wynosi 248 mm, a samego ostrza 138 mm. Dodatkowo otrzymujemy pięknie wykonane skórzane etui z logo producenta, które możemy przymocować do paska w pozycji pionowej.

Więcej produktów (noży, scyzoryków) znaleźć można na stronie producenta www.mikov.cz

Prezentowany nóż kupiłem na militaria.pl zawsze działają ekspresowo. Towar kupiłem wieczorem około godz.17 , a już na drugi dzień ok. godz. 14 otrzymałem paczkę.